Avrasya Tüneli Anketinin Sonuçları! Tünelin İsmi Ne Olacak?

0
0 views

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı resmi internet sitesinden Avrasya Tüneli projesine güzel bir isim bulmak için anket düzenlemişti. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, online düzenlenen anketin iptal olduğunu dile getirdi.

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Arslan, Kanal 7’de yayınlanan Mehmet Acet’in sunucusu olduğu Başkent Kulisi programında konuk oldu. Ulaştırma Bakanı Arslan, tünel projesinin isminin belirlenme süreciyle ilgili açıklamasını bu programda yaptı.

“AMACININ DIŞINA ÇIKTI”

Avrupa Kıtası’nı boğazın altından Asya Kıtası’na bağlayan tünelin adı için, önceki hafta açıklama yapılmış, resmi internet sitesinden online olarak anket düzenlenip en güzel ismin belirleneceği söylenmişti. Ulaştırma Bakanı Arslan, Başkent Kulisi programındaki söylediği sözler ile, anketin fikir almak değil de, bir yarışa çevrildiğini belirterek amacının dışına çıktığını açıkladı.

TÜNELİN İSMİ NE OLACAK?

Bakan Arslan, online düzenlenen anketle alakalı açıklamasını yaptığı nedenlerden dolayı tünel projesinin adının değiştirilmeyeceğini, Avrasya Tüneli olacağını da belirtti.

Bir önceki yazımız olan Microsoft, Linkedin'i Öyle Bir Fiyata Aldı Ki! başlıklı makalemizde Linkedin satıldı mı ve Microsoft Linkedin'i satın aldı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here