Microsoft, Linkedin’i Öyle Bir Fiyata Aldı Ki!

0
0 views

Uzun süredir Microsoft satın alacak denilen LinkedIn, 26.2 Milyar Dolar’a Microsoft’a devredildi.

İş dünyasının en iyi sosyal sitesi olan LinkedIn’in satılacağına dair çokça konuşma olmuştu. Son zamanlarda adı Microsoft ile konuşulan LinkedIn, 26.2 Milyar Dolar gibi oldukça dev bir fiyata Microsoft’un bünyesine girdi.

“Bu olay, şirketimizin en büyük dönüm noktası. Bundan sonra daha hızlıca iş dünyasının profesyonel isimlerinin daha üretici ve başarılı şekilde iletişim kurmalarını sağlayacağız” diyerek açıklamada bulunan LinkedIn CEO’su Weiiner, şirketin daha iyi hale geleceğini belirtti.

Microsoft’un CEO’su Nadella’da şirketi satın alınca Office 365 uygulamalarının daha efektif bir hal alacağını söylüyor. LinkedIn’deki verilerinin Microsoft’un Outlook ve Office uygulamalarıyla da tamamen senkronize hale geleceğini belirten Nadella, Microsoft’un kendi ürünleriyle LinkedIn’i birleştirerek farklı bir düzen oluşturmayı düşünüyor gibi.

Bu yüksek fiyatlı satışın Microsoft ve LinkedIn şirketlerine ne gibi güzellikler katacağını merakla bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Niğde Dündarlı Belediye Başkanının 15 Liralık Makam Koltuğu! başlıklı makalemizde Niğde belediye başkanı koltuğu ve Niğde belediye borcu hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here