PayPal Mart 2017’de Türkiye’ye Geri Dönüyor!

7
0 views

Binlerce kullanıcısını mağdur edip Türkiye’de faaliyetlerini durduran PayPal, Mart 2017’de geri dönüyor.

Haziran 2016’da BDDK tarafından lisans alamamasından dolayı ülkemizde çalışmayı durduran PayPal, Türkiye’deki pek çok müşterisini de kötü duruma düşürmüştü.

PayPal’ın Türkiye işlerini durdurma sebebi,  Türkiye’deki finansal verilerinin BDDK’nın Türkiye’de olmasını istemesi ama PayPal’ın bunu istememesiydi. Yani BDDK ve PayPal arasında çıkan sorun, kullanıcıların mağdur olmasına neden olmuştu.

Ama PayPal, birkaç ay aradan sonra Türkiye’ye dönüyor. Cross Border isimli sınır ötesi sistemiyle faaliyetlerine devam edecek olan PayPal, zaman içinde de sunucularını Türkiye’ye taşıyacak. Bu karar, BDDK tarafından da kabul edildi.

PayPal yetkililerinin açıklamasına göre, Mart 2017’de PayPal, Türkiye kullanıcılarına tekrar sunulacak.

Bir önceki yazımız olan Apple'dan iPhone 6 Plus Titreme Sorununa Ücretli Destek! başlıklı makalemizde iPhone 6 Plus ekran titremesi, iPhone 6 titreme sorunu ve iPhone ekran titriyor hakkında bilgiler verilmektedir.

7 YORUMLAR

  1. Allah a şükür geri dönüyormuş. Paypal Türkiye için gerçekten çok iyi bir yatırım ve sürekli ülkede kalması gerekiyor çünkü ticaret yaparken çok faydalandığım bir site.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here