Rusya’dan Siber Saldırılara Karşı Yeni Yasa! Korsanlar 10 Yıl Hapis Alacak!

2
0 views

Rusya’nın düzenlediği yeni yasasıyla birlikte kötü niyetli bilgisayar korsanları on seneye kadar hapise girecek veya milyonlarca ruble para cezası ödeyecekler.

Son zamanlardaki Amerika, Rusya ve Çin’de siber saldırıların çokça gündemde konuşulduğunu biliyoruz birçok kişi de 3. Dünya Savaşı’nın siber olarak başladığını, ama bu savaşın daha adının belirlenmediğini söylüyor.

Dünya bu haldeyken internet güvenliğinde en başarılı ülkelerden biri olan Rusya, bilgisayar korsanlarına yönelik yasalarına düzenleme getirdi. Rusya Suç Yasaları’na eklenen yeni yasalar sonucunda artık bilgisayar korsanlarına çok ağır cezalar bekleniyor.

Rusya’nın ülke veri bilgilerine izin olmaksızın erişen ve devleti engelleyici uygulamalar yapıp Rusya’nın sistemlerini hacklemeye çalışan korsanlar 10 yıla kadar hapis ve 2 milyon ruble yani 110 bin TL’lik para cezası alacak. Yeni yasa sonucunda Rusya, yasadışı olarak yapılan saldırıları engelleyecek.

Bir önceki yazımız olan PewDiePie'den YouTube'a Darbe! Kanalını Kapatıyor! başlıklı makalemizde PewDiePie kanalını kapatıyor ve PewDiePie YouTube'u bıraktı mı hakkında bilgiler verilmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Bencede böyle bir uygulama getgirilmeli gerekli gereksiz yere yapılan ddos saldırılar bıktırmıştı 🙂 Biz sadece kitle ve olay için yapıyoruz bunlar can sıkıntısına 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here